Taroteilles / Tarotales

… příběhy tarotu marseilleského s vervou a vorvaněm (tarot[mars!]eilles / taro-tales)

Výklad karet zdarma

Kdo jsem?

honza-hejzl-kruhHonza Hejzl. Bydlím kousek od Prahy, v níž pracuju. S kartami jsem si začal pohrávat před dvaceti lety. A od té doby mne to nepustilo. Jsem závislý na objevování. Nemám rád jednoduché koncepty a prohlášení tarotových učebnic a příruček. Nemám rád směs pojmů, které je běžné s kartami spojovat. Karty jsou karty, ty jen leží. Největšími pracanty jsme my a naše mysl. Tarot pokládám hlavně za pomůcku, s níž můžeme utvářet významy (sebe sama, situací, problémů). Rád karty považuju za značky u cesty. Dalekosáhlým a složitým symbolickým výkladům se vyhýbám, na vyžádání se jim ovšem nebráním. Život je praktická věc, výklad by měl být taky.

Co nabízím?

Prostě vám řeknu, co vidím na kartách. Raději tomu říkám čtení než výklad. Je pravděpodobné, že to bude obsahovat skrytou odpověď na položenou otázku. Prostě Vám ukážu, kde jsou značky a co na nich je. Velmi často to je tak, že viděné pracuje dál a dál, až se význam jako by sám objeví. Prvotní význam navíc může být jen načechráním předznamenávajícím daleko hlubší pochopení později.

Jak?

Záleží na dohodě. Mám rád práci po mailu, protože jsem stručný a výsledek musí být precizní. Možné je i krátké osobní setkání, ideálně kolem oběda v okolí Celetné ulice v Praze.

Skutečně zdarma?

Ano, teď zrovna skutečně zdarma. Pokud se Vám čtení bude líbit a pokud budete mít pocit, že k něčemu bylo, odměnu nechám na Vás. Podpora blogu se vždycky hodí. Pokud budete mít výhrady, budu rád alespoň za zpětnou vazbu. Stručně – nic od Vás nečekám.

Napište mi

Reklamy

Written by Honza Hejzl

17 června 2017 na 13.20

%d bloggers like this: